K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupia przed sezonem

0

Piłkarki ręczne MKS Matbet Słupia Słupsk szlifują formę przed startem nowego sezonu 2022/2023 w II lidze. Inauguracyjne spotkania zaplanowano na 1 października.

Blisko pięć miesięcy trwał rozbrat słupskich szczypiornistek z parkietem. Prawie miesiąc temu podopieczne Szymona Kmiecia rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. W treningach udział bierze 15-16 zawodniczek.

Bardzo pracowicie spędziliśmy wakacje, bo dziewczyny zaczęły okres przygotowawczy już 6 sierpnia – informuje Szymon Kmieć, trener MKS Matbet Słupia Słupsk. – W międzyczasie byliśmy na siedmiodniowym obozie, gdzie przepracowaliśmy 21 jednostek treningowych od rana do wieczora. Jednocześnie klub prowadzi tutaj nabór najmłodszych, co nam się perfekcyjnie udaje, bo zebrała nam się grupa dzieci do 4. i 5. klasy, więc otwieramy dwa nowe zespoły. Graliśmy też taki miniturniej w Kwidzynie, gdzie mierzyliśmy się z zespołem MKS Truso Elbląg i MTS Kwidzyn. Te dwa mecze udało nam się wygrać, chociaż styl pozostawia jeszcze wiele do życzenia i przed nami dużo pracy, ale to dobrze, że jest nad czym pracować na tym etapie, bo do ligi mamy jszcze trzy tygodnie. Zmierzamy w dobrym kierunku.

Już w najbliższy weekend drużyna słupskich szczypiornistek jedzie do Świebodzic na turniej.

Trzydniowy turniej, gdzie będą same pierwszoligowe zespoły plus Sianów z naszej ligi – mówi Szymon Kmieć. – To takie poważne granie. Do zagrania jest sześć gier kontrolnych z zespołami występującymi klasę wyżej, więc dla nas to na pewno bardzo duże doświadczenie.

Słupszczanki ponownie występować będą w grupie drugiej, która liczyć będzie tylko 6 drużyn. Podział w makroregionie został dokonany w taki sam sposób jak w latach ubiegłych.

Zdaniem Karoliny Gojżewskiej, kapitana drużyny, zespół pomimo grania młodym składem ma duży potencjał. Celu drużyny nie ukrywa.

Chcemy wygrać, na pierwszym miejscu wyjść i grać dalej – mówi Karolina Gojżewska, kapitan drużyny MKS Matbet Słupia Słupsk. – Mam nadzieję, że się uda. Bardzo ciężko trenujemy, a trener przygotowuje nas na wszystko. Mamy nadzieję, że ta praca przełoży się na sukcesy.

Jak zaznaczył trener Szymon Kmieć, przydałoby się jeszcze niektóre pozycje w zespole wzmocnić.

Mamy pozycje obstawione dokładnie tak samo, jak w tamtym roku – informuje szkoleniowiec. – Nie ukrywam, że prowadzimy jeszcze rozmowy z kilkoma dziewczynami, które być może się tutaj pojawią. Zależy to od kilku czynników. Czasu mamy coraz mniej, ale intensywnie działamy, żeby jeszcze troszeczkę ten zespół wzmocnić.

To wszystko ma zapewnić udany start zespołu w nowym sezonie 2022/2023, którego celem jest walka o awans do I ligi. Już teraz drużyna zaprasza na swój pierwszy mecz 1 października do hali I LO o godzinie 18. Tego dnia zmierzy się z Kusym Szczecin. Zespół prosi o trzymanie kciuków, aby urazy omijały dziewczyny szerokim łukiem. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.