K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Emocje na tatami

0

W sobotę,10 września, hala lekkoatletyczna stadionu 650-lecia w Słupsku zamieni się w arenę sportów walki. Odbędzie się tam jubileuszowy XX Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego młodzików i dzieci.

Turniej judo imienia Zbigniewa Kwiatkowskiego to najważniejsza impreza w kalendarzu imprez sportowych Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk. Postać Zbigniewa Kwiatkowskiego była dobrze znana w środowisku sportów walki. Swoją przygodę z judo rozpoczął w Gryfie Słupsk, i stał się jego czołowym zawodnikiem. Po studiach we Wrocławiu wrócił do Gryfa, by zająć się szkoleniem młodzieży. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w 1990 roku.

W turnieju będzie okazja do oglądania ciekawych walk, występów naszych wychowanków i myślę, że wielka frajda dla miłośników sportu słupskiego – mówi Lidiusz Kazior, trener TS Judo Gryf Słupsk. – Ten turniej zawsze inauguruje występy judoków w drugim półroczu. Wróciliśmy po zgrupowaniach, część zawodników była na kadrze wojewódzkiej, więc będzie okazja do sprawdzenia ich umiejętności. Wprawdzie walczą tylko dzieci i młodzicy, ale taki sprawdzian będzie bardzo ciekawy, ponieważ w tym roku mamy mistrzostwa Polski młodzików. Spodziewamy się w Słupsku około 250 zawodników. Przyjeżdża liczna grupa sportowców z Pomorza, ale nie tylko. Cieszymy się, że po raz kolejny na nasz turniej przyjeżdżają zawodnicy z Niemiec, z Greifswaldu, więc będzie to okazja do konfrontacji międzynarodowej. To jest bardzo silna drużyna i zawsze ze Słupska wracają z medalami i chętnie do nas przyjeżdżają. Najbardziej jednak cieszy ich atmosfera i przyjazne warunki. Nasi zawodnicy też nie ustępują im umiejętnościami, więc dla wszystkich jest to pożyteczny kolejny etap nauki judo.

W turnieju swoją obecność potwierdziło ponad 30 klubów z Polski Północnej i nie tylko. Rywalizacja odbywać się będzie w kategorii dzieci roczników 2009-2010 oraz 2011-2012. Walczyć będą również zawodnicy w kategoria młodzik, czyli roczników 2007-2008.

Będziemy mieli silną konkurencję, więc będzie okazja obejrzenia bardzo ciekawych walk – zapewnia Lidiusz Kazior. – Zapraszam do kibicowania słupskim judokom w najbliższą sobotę od godziny 10. Wstęp oczywiście jest wolny, a przy okazji będzie można się zapisać do naszego klubu.

Dla wielu zawodników turniej będzie pierwszym sprawdzianem umiejętności, a także hartu ducha. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.