K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przychodnia bez lekarzy

0

Niedawno otwarta przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Ustce funkcjonuje w bardzo ograniczonym stopniu. Wszystko to za sprawą braku lekarzy – obecnie w przychodni pracuje tylko jeden. Na skutek niedoborów kadrowych placówka otwarta jest tylko przez trzy dni w tygodniu.

Tylko od poniedziałku do środy skorzystać można z nie tak dawno otwartej przyszpitalnej przychodni w Ustce. Spowodowane jest to brakami w kadrach, z jakimi zmaga się słupski szpital. Obecnie w przychodni pracuje tylko jeden lekarz.

To wynika z tego, że są kłopoty z personelem, z lekarzami w całym kraju i na razie mamy jednego lekarza. Aby ta przychodnia mogła funkcjonować przez cały tydzień w większej liczbie godzin, potrzebni są kolejni lekarze – mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Pracujemy nad tym, staramy się przyciągnąć jakichś lekarzy do Ustki, jest to jednak trudne. Naprawdę staramy się, i oferując atrakcyjne wynagrodzenie, i w porozumieniu z miastem proponujemy również mieszkania. Zobaczymy, co w najbliższym czasie się uda. Prowadzimy obecnie rozmowy z dwoma lekarzami, być może uda się ich przekonać, żeby przyszli do Ustki pracować. Tak naprawdę potrzebujemy lekarzy do pracy już od dłuższego czasu. Akcję pozyskiwania pracowników ze wschodu rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, bo to jedyna szansa, żeby takich pracowników do Słupska pozyskać. Proszę zwrócić uwagę, że Słupsk jest w takim nieszczęśliwym położeniu, bo jesteśmy z dala od dużych centrów akademickich kształcących lekarzy. W Trójmieście czy w szczecinie, które mają uczelnie medyczne, łatwiej jest o lekarzy, natomiast tutaj takiego lekarza trzeba po prostu ściągnąć, on musi przyjechać, zmienić swoje miejsce zamieszkania i tutaj pracować. Nie każdy chce wyjechać – w ich mniemaniu – na prowincję tak naprawdę.

Czy rozmowy z potencjalnymi pracownikami przyniosą skutek i czy przychodnia wróci do normalnego funkcjonowania okaże się w ciągu najbliższych tygodni. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.