K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remonty dróg

0

Już niedługo w Ustce rozpoczną się prace nad przebudową dwóch ulic. 15 września wykonawca planuje rozpocząć roboty związane z przebudową ulic Polnej i Narutowicza. We wtorek na spotkaniu z ustczanami przedstawiony zostanie harmonogram prac i projekt organizacji ruchu.

Od 15 września wykonawca inwestycji planuje rozpocząć prace związane z przebudową ulic Polnej oraz Narutowicza. Na ulicy Polnej wykonywany będzie drugi etap przebudowy tego długiego ciągu komunikacyjnego. Obecnie jest to droga z podniszczonych już betonowych płyt. W podobnej sytuacji jest znajdująca się prostopadle do Polnej ulica Narutowicza.

– Rozpoczynamy przebudowę ulic Polnej i Narutowicza. Są to ulice, które znajdują się w swoim sąsiedztwie po zachodniej stronie miasta. Wykonawca wchodzi na plac budowy 15 września, więc 13 września we wtorek o godzinie 17 zapraszamy wszystkich mieszkańców tego rejonu, ale też wszystkich, którzy są zainteresowani i korzystają z tych ulic, na spotkanie informacyjne, na którym przedstawimy organizację ruchu – informuje Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka. – Jeśli chodzi o ulicę Narutowicza, to zostanie ona czasowo wyłączona z ruchu, ale jej remont potrwa do listopada, także niezbyt długo. Natomiast ulica Polna jest ulicą zdecydowanie większą, więc i zakres prac będzie większy. Zgodnie z podpisaną w lipcu umową przebudowa ma zakończyć się w ciągu 13 miesięcy, czyli do sierpnia przyszłego roku. I będzie ona wykonywana etapami. O tym wszystkim powiemy właśnie na spotkaniu informacyjnym. Jeśli ktoś nie może być, to wszelkie materiały dostępne są na naszej stronie, można też do nas zadzwonić i dopytać. Nie jest to ulica przelotowa, natomiast jest to ulica, przy której znajduje się sporo bloków, są dwa osiedla mieszkaniowe i przedszkole, tak więc sporo mieszkańców ją użytkuje.

Wykonawcą robót będzie firma Krężel. Przebudowa ulicy Polnej kosztować ma prawie 15 milionów złotych, z czego Ustka otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko 13 milionów złotych. Ulica Narutowicza kosztować będzie ponad półtora miliona złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.