K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ustczanie zagłosują

0

W najbliższy poniedziałek ustczanie będą mogli zagłosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. W tym roku wybrać można siedem działań społecznych oraz dwa inwestycyjne. Głosowanie potrwa do 26 września.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka. W tym roku ustczanie wybierać będą spośród dziewięciu projektów, w tym siedmiu społecznych i dwóch inwestycyjnych.

– Głosowanie potrwa od poniedziałku, 12 września, do 26 września, to też jest poniedziałek. Głosować można poprzez portal budżetu obywatelskiego, czyli poprzez interaktywny arkusz, albo tradycyjnie na karcie do głosowania. Przede wszystkim chcielibyśmy też zaprosić mieszkańców na spotkanie, na którym wszyscy pomysłodawcy opowiedzą o tych projektach – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka Eliza Mordal. – Będzie to też swego rodzaju reklama, promocja tego, co wymyślili i będą mogli mieszkańców zachęcić do głosowania na ich projekty. Serdecznie na to spotkanie zapraszamy w środę, 14 września, do urzędu miasta na godzinę 17. I tradycyjnie, jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nim, to wszystkie informacje są na stronie miasta i na portalu budżetu obywatelskiego. Naprawdę mamy z czego wybierać. Są to fajne, ciekawe pomysły, inne niż w latach ubiegłych. Mnie zaciekawiły wszystkie, choć żadnych oczywiście nie możemy wyróżniać. Zadań jest siedem. Dwa z nich są zbliżone do siebie, ponieważ dotyczą jedno – zajęć ceramicznych, drugie – zajęć sportowych dla dzieci z niepełnosprawnościami i spektrum autyzmu. Są także rowerowe rajdy rodzinne, jest plener malarski, jest akcja edukacyjna i impreza związana z oszczędzaniem wody i są warsztaty z malowania fraffiti.

W ramach zadań inwestycyjnych swój głos oddać będzie można na projekt budowy miasteczka ruchu drogowego i kreatywnych gier podwórkowych w Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnym proponowanym projektem jest zakup dwóch metalowych regałów na zużyte znicze, nadające się jeszcze do powtórnego wykorzystania oraz zakup stacji z narzędziami do prac porządkowych na cmentarzach w Ustce i Zimowiskach. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.