K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jazzowe barwy jesieni

0

Fani muzyki synkopowanej niecierpliwie czekają na 14 października, kiedy to wzorem lat poprzednich ulicami Słupska ruszy barwna nowoorleńska parada, obwieszczająca mieszkańcom początek XXVIII Komeda Jazz Festival. Inauguracyjnej atmosfery dopełni koncert plenerowy na Skwerze Krzysztofa Komedy gdańskiej formacji Down Town Brass. Tego dnia przewidziana jest też wieczorna gala w filharmonii, której program wypełni autorski projekt słupszczanina Leszka Kułakowskiego, nazywanego przez recenzentów Wizjonerem Jazzu, zatytułowany Beautiful Jazzy Opera.

Równie mocnym akcentem artystycznym ten festiwal się zakończy 22 października, ponieważ na scenie słupskiej filharmonii zagości 17-osobowa orkiestra jazzowa Eljazz Big Band, a wokalistką będzie wyjątkowa osobowość polskiej sceny muzycznej Ewa Bem,.

Ramy wyznaczone przez daty 14 i 22 października wypełnione zostaną wieloma wydarzeniami muzycznymi, które odbywać się będą niemal w całym mieście. Ale nie tylko, bo również w Ustce, gdzie miłośnicy bluesa i elektrycznych brzmień usłyszą formację Piasecki & Wendt w koncercie zatytułowanym We See the Light 59/62, który powinien spodobać się młodzieży. Niewątpliwa atrakcją będzie także koncert znakomitego berlińskiego bandu Christoph Titz Frobeat, którego lider należy do czołówki europejskich trębaczy. W festiwalowym programie nie zabraknie przedstawicieli polskiej sceny jazzowej. Ciekawie zapowiadają się chociażby koncerty Anny Jopek czy duetu Smorągiewicz, Drazkov. Tradycyjnie już odbędą się komedowski panel dyskusyjny i pokazy filmowe. Te ostatnie wiążą się z niezwykłym akcentem.

Wzorem lat ubiegłych odbywać się będą także jam session, które są okazją do wspólnego grania muzyków z różnych formacji, a dla publiczności wyjątkową okazją do bezpośrednich spotkań z artystami. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie internetowej Komeda Jazz Festival. (hrk)

(całość w materiale filmowym)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.