K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dermatologia ponownie w Słupsku

0

W Słupsku po pięciu latach nieobecności ponownie funkcjonować będzie szpitalny oddział dermatologiczny. Przeniesiony z budynku szpitala w Ustce zlokalizowany został w słupskiej siedzibie szpitala wojewódzkiego. Wraz z oddziałem do Słupska trafiła też poradnia dermatologiczna.
Jak informuje rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, dermatologia została przeniesiona do Ustki w 2017 roku, ponieważ w Słupsku powstawały wtedy oddziały położniczy, ginekologiczny i neonatologiczny. Teraz w związku z planowanym otwarciem Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ustce oddział powrócił do Słupska. Pacjenci kierowani są do budynku D na pierwsze piętro przy ulicy Hubalczyków 1. Oddział dermatologiczny umieszczony został w miejscu, gdzie niedawno funkcjonował jeszcze oddział izolacyjny w związku z zakażeniami koronawirusem.
– Przeprowadziliśmy się do Słupska do odnowionych pomieszczeń i gabinetów o wyższym standardzie, niż mieliśmy w Ustce. To niewątpliwie poprawi jakość pracy personelu i komfort pacjentów – mówi dr n. med. Piotr Brzeziński, koordynator oddziału dermatologicznego. – Mamy 17 łóżek dla pacjentów, co czyni nas największym oddziałem dermatologicznym na Pomorzu. Leczymy tu pacjentów od 17. roku życia. Każdego roku przyjmujemy około 1000 chorych.
Bezpośrednio przy oddziale działa też poradnia dermatologiczna, która funkcjonuje w takich samych dniach i godzinach, jak odbywało się to w Ustce: wtorki od 14 do 18 oraz środy i czwartki od 8.30 do 12.30. W poradni przyjmowani są dorośli i dzieci. Rejestracja: 59 84 60 700, sekretariat: 59 84 60 761. Pacjenci mają na miejscu dostęp do laboratorium, szybkiej diagnostyki i konsultacji lekarzy innych specjalności. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.