K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kobylnicka Garażówka i inne atrakcje

0

Dnia 16 października odbędzie się kolejna edycja Garażówki w Kobylnicy. Wydarzenie dedykowane jest osobom, które chciałyby sprzedać nieużywane przez siebie rzeczy. To także zaproszenie do udziału w licznych atrakcjach kulturalnych i kulinarnych.

Kobylnicka Garażówka to miejsce dla tych, którzy chcieliby sprzedać zalegające w garażach i szafach rzeczy, a przy okazji trochę zarobić. Stoiska co roku przyciągają także poszukujących okazji i nietuzinkowego asortymentu w niskich cenach. Organizatorzy czekają na uczestników wydarzenia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy w niedzielę, 16 października. W ofercie wystawców znajdą się m.in. ubrania, narzędzia, książki, sprzęt elektroniczny czy rękodzieło. Na odwiedzających oprócz emocji związanych z zakupami czekają także występy wokalistów Kariny Przybysz oraz podopiecznych warsztatów Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Klubu Paktan oraz przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „O sprytnym koguciku”. Będzie też możliwość udziału w pogadankach edukacyjnych z pracownikami sanepidu na temat bezpiecznego grzybobrania. Z kolei smakoszy kulinarnych z pewnością ucieszy bezpłatny poczęstunek w postaci zupy z dyni. Wiedzą o gotowaniu podzieli się z uczestnikami wydarzenia Ludwika Dąbrowska, uczestniczka programu Master Chef, która poprowadzi wykład na temat jesiennych potraw. Ponadto funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzą akcję znakowania rowerów, a Gminna Biblioteka Publiczna przygotuje kiermasz książek. Pojawią się także Nadleśnictwo Leśny Dwór oraz Fundacja Dziki Azyl – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt z prezentacją własnej działalności.

Osoby chcące wziąć udział w 12. Kobylnickiej Garażówce i zaprezentować swoje stoisko sprzedażowe proszone są o dokonywanie zgłoszeń od poniedziałku, 3 października, mailowo pod adresem: [email protected] lub telefonicznie: 663 930 180. Liczba miejsc jest ograniczona. (jwb)

 

Skomentuj