K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

„Rybie Oko” rozstrzygnięte

0

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej poinformowała o rozstrzygnięciu jubileuszowego dziesiątego Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”. Spośród 18 artystek i artystów zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej wybrano czwórkę nagrodzonych i wyróżnionych.

Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” to cykliczny projekt o charakterze konkursu, który posiada ponad 20-letnią tradycję. Specyfiką biennale jest interdyscyplinarny charakter prezentowanych prac oraz przekrój wiekowy twórców (do 35-go roku życia). Prezentowane na wystawie prace są wykonane zarówno w tradycyjnych mediach, jak i z użyciem multimediów, w tym również sztuki efemerycznej. Wystawa pokonkursowa prezentuje twórczość młodych, debiutujących na scenie artystycznej twórców. Otwarcie biennale i ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 6 października 2022 r. w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Dzień wcześniej artystki i artyści mieli okazję opowiedzieć o swoich praktykach artystycznych publiczności podczas otwartych autoprezentacji. W ramach projektu prezentowane są 2 wystawy zbiorowe, zorganizowane w salonach wystawienniczych BGSW, czyli w Galerii Kameralnej w Słupsku oraz w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Decyzją jury w składzie Dobromiła Błaszczyk, Sebastian Cichocki, Roman Lewandowski, Adam Mazur i Edyta Wolska Grand Prix Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 10 w wysokości dwudziestu tysięcy złotych oraz miesięczną rezydencję artystyczną kończącą się wystawą indywidualną w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej otrzymała Nadia Markiewicz. Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka otrzymała Agata Cieślak, a nagrodę Prezydenta Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej – Katarzyna Bogusz. Wyróżnienie zostało przyznane Laurze Radzewicz.

Wystawa potrwa do końca roku. Kuratorami biennale są Edyta Wolska i Roman Lewandowski. (opr. rkh, fot. Krzysztof Tomasik)

 

Skomentuj