K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rywalizacja na 64 polach

0

W niedzielę, 9 października, w świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy alei Henryka Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się dziewiąty turniej w ramach X edycji Grand Prix Miasta Słupska w szachach szybkich P-15.

W zmaganiach na 64 polach szachownicy wzięło udział 22 zawodników, w tym 5 juniorów. Najlepszym graczem turnieju okazał się Dmitro Pylyp ze Słupska, który zgromadził 7 pkt., drugie miejsce zajął Zbigniew Mielczarski ze Sławna z 6,5 pkt., a trzecią lokatę wywalczył Jerzy Walawicz z Dębnicy Kaszubskiej z dorobkiem 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli – 4. Damian Wenelski ze Słupska, 6 pkt., 5. Dzmitry Aniskievich ze Słupska, 5,5 pkt. Wśród juniorów najlepiej spisał się Piotr Gołębiowski, który zebrał na swoim koncie 5 pkt.
W klasyfikacji generalnej po dziewięciu turniejach prowadzi Damian Wenelski z wynikiem 156 pkt., drugi jest Dymitr Zarzecki – 146 pkt., trzeci – Zbigniew Mielczarski z pulą 136 pkt.
Zawody zorganizował Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”, a sędzią zawodów był Brunon Studziński. Kolejne rozgrywki w ramach X Grand Prix odbędą się 13 listopada. Turniej dofinansowany ze środków miasta Słupska zrealizowany został w ramach projektu pt. „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2022”. (jwb)

Skomentuj