K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Judocy z medalami

0

Kolejny bardzo udany występ zanotowali na swoim koncie judocy ze Słupska. Tym razem startowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Gdańsku. Informację o tym starcie przekazał Lidiusz Kazior, trener TS Judo Gryf Słupsk.

W dniu 8 października zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk zdobyli 7 medali w Turnieju Judo im. Antoniego Reitera w Gdańsku. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Brało w nim udział prawie 600 zawodników z 43 klubów z całej Polski. Nasi judocy nie tylko stawali na podium, ale często zajmowali bardzo wysokie miejsca punktowane.

W grupie dzieci starszych (roczniki 2010-11) na wyróżnienie zasłużył Marcin Gwiżdż (50 kg), który w każdej walce wykazywał się ogromnym zaangażowaniem i często wygrywał walki wykonując swój ulubiony rzut (tai-otoshi).

W kategorii młodzików (roczniki 2008-09) najlepiej zaprezentował się Kuba Pacewicz (50 kg), który wywalczył srebrny medal. Najefektowniej w tej grupie walczył Miłosz Szrajda (73 kg), który szczególnie w walce o medal brązowy zaprezentował ogromną wolę walki. O zwycięstwie w tym pojedynku decydowała dogrywka ,w której Miłosz skutecznie założył duszenie (kataha-jime) i pokonał swego rywala

A oto wyniki słupszczan:

– wśród dzieci trzecie miejsca zajęli Marcin Gwiżdż (50 kg), Tymon Sośniak i Tomasz Pilawka (obaj 55 kg). Siódme miejsca wywalczyli Marcel Wiśniewski (33 kg), Anastazja Przybyszewska (34 kg), Adam Jaworski (36 kg), Kamil Jędrzejczak (42 kg) i Aleksander Rawski (50 kg), natomiast na miejscu dziewiątym uplasował się Alex Mackus (30 kg).

– wśród młodzików miejsce zajął Kuba Pacewicz (50 kg), a miejsca trzecie wywalczyli Antek Żuk i Maciej Jerszyński (obaj 66 kg) oraz Miłosz Szrajda ( 73 kg).

Już w przyszłym tygodniu słupscy judocy walczyć będą w Bydgoszczy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. (opr. rkh)

Fot. TSJ Gryf Słupsk

Skomentuj