K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowa droga na osiedlu Hubalczyków

0

Na rozpoczynającym się w odległości około 100 metrów od ronda Haliny Jastrzębskiej odcinku ulicy Łady-Cybulskiego trwa budowa nowej infrastruktury drogowej. To połączenie z ulicą Hubalczyków pozwoli na usprawnienie komunikacji wewnątrzosiedlowej. Inwestycja realizowana jest w ramach rekompensaty za tarczę antyrakietową i otrzymała dofinansowanie z budżetu centralnego.
.
Parametry nowej przeprawy zgodnie z planami będą analogiczne do tych, jakie charakteryzują ulicę Szafranka czy Aluchny-Emelianow. To sześciometrowa jezdnia z dwoma pasami rowerowymi po półtora metra z każdej strony i obustronnymi chodnikami z kostki brukowej oraz z dzielącą wyspą środkową służącą uspokojeniu ruchu. Wykonane zostanie także oświetlenie i odwodnienie ulicy. W ciągu rozbudowywanej drogi planowana jest lokalizacja przystanku autobusowego komunikacji miejskiej. Podobnie jak w wypadku wymienionych wcześniej dwóch ulic nie przewiduje się rozwiązań w postaci ekranów akustycznych.
.
Nowa droga pozwoli rozładować kumulację ruchu na skrzyżowaniu ulic Szafranka, Hubalczyków, Górna. Jak podkreśla zastępca dyrektora ZIM w Słupsku, nie będzie to droga tranzytowa, która mogłaby stanowić główną przeprawę na trasę wylotową ze Słupska. Ma służyć przede wszystkim lokalnym mieszkańcom i poprawić komunikację wewnątrz osiedla.
.
Zakończenie robót drogowych na Łady-Cybulskiego planowane jest do końca bieżącego roku. Przebudowa 454 metrów ulicy kosztować będzie 3,7 miliona złotych, przy czym dofinansowanie z budżetu centralnego pokryje 80 procent tej kwoty. (Joanna Wojciechowicz-Bednarek, fot. Ryszard Hetnarowicz)

Skomentuj