K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wzmacnianie gminnego otoczenia

0

Gmina Słupsk poinformowała o zakończeniu realizacji dwóch przedsięwzięć, które powstały przy współpracy ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A, w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”.

Pod koniec października otwarte zostanie nowo powstałe Centrum Aktywności Lokalnej w Strzelinku. Jego wyposażenie jest pierwszym z zadań zrealizowanych w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Funkcjonowanie tego centrum podniesie jakość życia mieszkańców i wzmocni relacje sąsiedzkie, natomiast nowe wyposażenie z pewnością ułatwi i usprawni pracę przy przygotowywaniu potraw i ciast na wydarzenia lokalne. Ważne jest również to, że dzieci i młodzież zyskają nowe miejsce do samodzielnej nauki, odrabiania prac domowych oraz zabaw.

Drugi z projektów dotyczył poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości Wielichowo. Tu zainstalowana została tablica fotoradarowa, zlokalizowana przy placu zabaw dla dzieci. Realizacja tego przedsięwzięcia jest odpowiedzią na zgłoszone potrzeby mieszkańców, które wynikały z troski o bezpieczeństwo pieszych i najmłodszych w strefie placu zabaw. (opr. rkh)

Fot. UG Słupsk

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.