K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miniaturowe koleje w Kobylnicy

0

W dniach 22-23 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbędzie się Ogólnopolski Pokaz Kolei Miniatur „Mini Kolej”. To już szósta edycja tego wydarzenia. Na wystawie zobaczyć będzie można kilkadziesiąt modeli składów kolejowych oraz 80-metrową makietę.
.
Pokaz miniatur kolejowych co roku przyciąga do Kobylnicy liczne grono pasjonatów modelarstwa i historii kolei. Jak informują organizatorzy, na wystawie i tym razem pojawi się makieta w skali 1:120 ze szczegółowo odwzorowaną architekturą kolejową, z zaaranżowanymi miasteczkami i dwupoziomowym torowiskiem wkomponowanym w tunele i wiadukty. Zadaniem twórców było precyzyjne odwzorowanie istniejących w rzeczywistości rozwiązań infrastrukturalnych. Skala tego zadania sięga najdrobniejszych elementów.
Na odwiedzających miejsce prezentacji miniatur czeka ponad 30 modeli osobowych i towarowych składów kolejowych, wiernie oddających pełnowymiarowe oryginały. Zobaczyć będzie można lokomotywy Intercity, PKP Cargo, a także historyczne już parowozy. Pojawią się też modele samolotów, żaglowców i wojskowych okrętów wojennych, przygotowane przez klub modelarski w Słupsku, a także miniaturowe samochody sterowane radiowo. Dla najmłodszych uczestników przygotowano warsztaty i różnego rodzaju animacje. Ekspozycję uatrakcyjni wóz strażacki – już w rozmiarach rzeczywistych – który zaparkowany będzie przed halą sportową, a zespół ratownictwa zaprezentuje, jak udzielać pomocy potrzebującym. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. (opr. jwb)

Skomentuj