K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przedsmak jazzowego wieczoru

0

Dzisiaj rozpoczął się w Słupsku XXVIII Komeda Jazz Festival, wydarzenie oczekiwane nie tylko przez fanów tego gatunku muzyki. Od kilku lat rozpoczyna się ono paradą ulicami miasta, zachęcającą słupszczan do udziału w koncertach.

Nie inaczej było dzisiaj. Uczestnicy parady powędrowali na skwer im. Krzysztofa Komedy, który znajduje się przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Tutaj rozpoczęło się inauguracyjne świętowanie. Jazzowe brzmienia i rytmy zespołu Down Town Brass wzbogacone zostały o oprawę taneczną w wykonaniu studentek Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej, przygotowaną przez Katarzynę Wawrzczak. Do tańczących z ochotą przyłączyli się nie tylko członkowie zespołu Kadryl, ale też inni słupszczanie. Nie zabrakło tradycyjnych tanecznych węży, a jeden z nich prowadził pomysłodawca festiwalu i jego dyrektor artystyczny Leszek Kułakowski.

Jeszcze dzisiaj o godzinie 19 w siedzibie słupskiej filharmonii odbędzie się inauguracyjna gala festiwalowa. W programie jest kolejne dzieło Leszka Kułakowskiego, który nie ustaje w poszukiwaniu nowych przestrzeni dla jazzu. Tym razem swe kompozytorskie ambicje skupił na operze i wieczorem będzie można usłyszeć Beautiful Jazzy Operę, w której solistami będą Anna Fabrello (sopran) i Łukasz Załęski (tenor).

Ryszard Hetnarowicz

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj