K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozbiegana Ustka na Fali

0

W miniony weekend w Ustce przeprowadzono trzeci bieg i marsz nordic walking o Grand Prix Ustki 2022. „Dziesiątka” i „piątka” to szlagierowe imprezy Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce. W trzecim, ostatnim biegu i marszu wystartowało blisko 200 uczestników z całej Polski. Łącznie w trzech imprezach startowało ponad pół tysiąca biegaczy i 200 miłośników nordic walking. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie imprezą, jaką jest „Rozbiegana Ustka na Fali”, prezes Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce Radosław Szreder zapewnił, że od przyszłego roku w każdej imprezie promującej zdrowy tryb życia będzie mogło startować do 300 uczestników.
.
Zgodnie z tradycją start i meta każdego z trzech biegów usytuowane były w różnych miejscach, przy czym ostatni znajdował się na promenadzie w pobliżu pierwszego zejścia na plażę. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli miłośnicy nordic walking, którzy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Ze stawki blisko 40 kijkarzy najszybszym, który minął linię mety, był Jacek Maślanka – jego czas 0:38:37. Miejsce drugie z czasem 0:40:22 zajęła Justyna Imielska, a jako trzeci na mecie zameldował się Patryk Górecki – 0:40:03.
.
Biegacze mieli do pokonania dystans nieco dłuższy, bo 10 kilometrów – najpierw po promenadzie, później duktami leśnymi w kierunku miejscowości Zapadłe koło Orzechowa i z powrotem. Tu najlepszą dyspozycję biegową zaprezentował faworyt biegu Patryk Błaszczyk, który już po 33 minutach i 44 sekundach przez nikogo niezagrożony samotnie minął linię mety. Drugim, który z czasem 0:34:56 dobiegł do celu, był Piotr Drwal. Obaj reprezentują Ustecką Szkołę Biegania. Trzecim uczestnikiem wielkiego finału biegowego był Marcin Czerniewski, zawodnik AML Słupsk – jego czas to równe 37 minut.
.
Wśród pań z czasem 0:39:10 na miejscu czwartym indywidualnie przybiegła Paulina Paprocka, reprezentująca Kaszuby Luzino. Miejsce drugie – 0:43:31 – zajęła ustczanka Joanna Terefenko, a jako trzecia linię mety minęła Aleksandra Hiszczyńska z Koszalina – 0:44:56. Na mecie każdy zawodnik kończący bieg otrzymywał pamiątkowy medal, jaki wręczał Radosław Szreder, prezes Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce. Dodatkowo trójka pierwszych zawodników i zawodniczek otrzymała statuetki i nagrody finansowe. Był też gorący poczęstunek. (rs)

Skomentuj