Sukcesy młodzików na tatami

0

W minioną sobotę, 15 października, odbyły się w Bydgoszczy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików Regionu Północnego w Judo. W zawodach uczestniczyło ponad 200 przedstawicieli 35 klubów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk, sięgając po trzy medale. Srebrny krążek wywalczył w zaciętej rywalizacji Szymon Marciniak, startujący w wadze 42 kg, natomiast brązowe medale zdobyli Mateusz Woś (50 kg) i Anna Pacewicz (44 kg). Na punktowanym 5. miejscu uplasował się Kamil Pacak (+90 kg), natomiast miejsce 7. zajęły Julia Gorzkowska (52 kg) i Weronika Urbaniak (57 kg). Za dwa tygodnie słupscy judocy wystartują w najważniejszej dla ich grupy wiekowej imprezie – w mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w Kielcach. (opr. jwb)