K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gala Godnicza

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbyła się Gala Sportów Walki im. Michała Godnicza, która połączona została z Pucharem Polski Ju-Jitsu Kata Parami. Impreza była uczczeniem pamięci mistrza soke Michała Godnicza, wielkiego entuzjasty sportów walki, zawodnika, trenera i działacza Klubu Karate „Chempion”. To kolejne zawody sportowe rangi mistrzostw Polski pod patronatem wójta gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego, który od lat wspiera sport na terenie samorządu. Gośćmi honorowymi imprezy byli prezes Polskiej Akademii Ju-Jitsu soke Eugeniusz Sikora, 10 dan, oraz wdowa po Michale Lidia Godnicz.
.
Na matach kobylnickiej hali do rywalizacji przystąpiło ponad 80 zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby całej Polski. Rywalizowano w konkurencjach ju-jitsu kata parami, sport kenjutsu, kata, sanbon kumite, faithing ju-jitsu oraz grappling.
.
Zawodnicy Klubu Spartans Kobylnica prowadzeni przez Marcina Gawlika, 7 dan, i Zygmunta Podgórniaka, 4 dan, po okresie pandemii przez ostatni rok poczynili wielkie postępy, udowadniając, że należą do ścisłej czołówki w Polsce. Reprezentacja Spartansa zdobyła 33 medale, w tym 9 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych.
.
Mistrzami prestiżowej konkurencji ju-jitsu kata parami i mistrzami Pucharu Polski zostali Przemysław Burza i Dawid Kowalewski. Wśród dzisiejszych „samurajów” ze złotych medali mogli cieszyć się Łukasz Burza, Fabian Gawlik, który złoto wywalczył w konkurencji sonbon kumite i kenjutsu, Laura Bieńko, Izabela Burza i Barbara Jesionek.
.
Podczas zawodów wójt Leszek Kuliński został uhonorowany złotą odznaką PAJJ przez Zarząd Polskiej Akademii Ju-Jitsu, natomiast mistrz Marcin Gawlik, 7 dan, otrzymał dyplom i medal XXX-lecia Polskiej Akademii Ju-Jitsu. Wyróżnienia  wręczał soke Eugeniusz Sikora, jedyny na Polskę przedstawiciel Światowej Federacji Ju-Jitsu. (rs)

 

Skomentuj