K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Triathlon pod dachem

0

Stowarzyszenie Sportowe Delfin, przy współudziale Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Słupsk oraz Polskiego Związku Triathlonu, organizuje Delfin Indoor Triathlon. Impreza odbędzie się 20 listopada w obiektach SOSiR-u przy ulicy Szczecińskiej.

Triathlon zyskuje na popularności, ale działania promujące tę dyscyplinę sportową są nadal konieczne. Podjęło się ich Stowarzyszenie Sportowe Delfin, które przy okazji organizacji imprezy Delfin Indoor Triathlon zamierza propagować wśród słupszczan aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Zawody rozpoczną się od pływania na dystansie 500 metrów, po którym zawodnicy będą mieli do przejechania 15 kilometrów na rowerach stacjonarnych. Trzecią konkurencją będzie 3-kilometrowy bieg na bieżniach mechanicznych.

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które w dniu startu rocznikowo są trzynastolatkami i starsi (osoby urodzone w roku 2009 i później). Ponadto osoby niepełnoletnie podczas odbioru pakietu startowego mają obowiązek przedłożyć podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w imprezie.
Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie aktualnej licencji Polskiego Związku Triathlonu lub wykupienie jednodniowej licencji w dniu zawodów (20zł.) Środki uzyskane z zakupu licencji przeznaczone są na rozwój polskiego triathlonu. Honorowane są licencje zagraniczne. Licencję roczną można zamówić wyłącznie przez aplikację mobilną Polskiego Związku Triathlonu na urządzeniach z systemem iOS lub Android. Posiadanie licencji będzie weryfikowane przed odbiorem pakietu startowego. Należy okazać ją np. w telefonie. W ramach pakietu startowego zawodnik otrzyma numer startowy, czepek pływacki (obowiązuje start w czepku pływackim dostarczonym przez organizatora), zwrotny chip do pomiaru czasu, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, nadzór licencjonowanych sędziów, wodę i pakiet żywieniowy w strefie finishera,

Jest to pierwsza tego typu impreza w Słupsku. Uczestnikami zawodów będą głównie mieszkańcy regionu oraz zaproszone kluby triathlonowe, zawodnicy z Pomorza, Pomorza Zachodniego i całego kraju. Wszystkie konkurencje rozegraną zostaną na pływalni i w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99 w Słupsku.

Zgłoszenia do Delfin Indoor Triathlon SOSiR Słupsk będą przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej delfin-travel.pl/8229-delfin-indoor-triathlon-sosir-slupsk-20.11.2022 do północy 18 listopada tego roku. (opr. rkh)

Skomentuj