K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Modernizacja wyświetlaczy na przystankach

0

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku informuje o modernizacji tablic informacji pasażerskiej na 16 przystankach w mieście. Prace, które właśnie się rozpoczęły, polegać będą na systematycznym demontażu słupów i osadzonych na nich tablicach, a następnie poddaniu tych elementów zabiegom prowadzącym do zwiększenia ich wartości użytkowej. Po zakończeniu modernizacji w przestrzeni miasta pojawią się wyświetlacze odpowiadające parametrami nowym urządzeniom.
.
Oprócz działań modernizacyjnych prowadzone są jednocześnie roboty związane z montażem w kolejnych lokalizacjach tablic dynamicznej informacji pasażerskiej. Nowe wyświetlacze znajdą się m.in. na ulicach Andersa, Dmowskiego, Wazów i Zauchy. Tablic sukcesywnie przybywać będzie także w innych miejscach. Oczekujący na kurs pasażerowie znajdą dzięki nim informacje o dokładnym czasie odjazdu lub przyjazdu autobusu danej linii w oparciu o lokalizację GPS pojazdu. Na ekranie będzie widoczna będzie  nazwa przystanku, przy którym umieszczona jest tablica, wraz z aktualnym czasem. Nowością będzie możliwość wyświetlania temperatury powietrza i innych treści multimedialnych.
.
Jak informuje Zarząd Infrastruktury Miejskiej, montaż tablic informacji pasażerskiej oraz modernizacja istniejących realizowane są w ramach projektu pn. „Węzeł transportowy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupska z elementami priorytetów dla komunikacji zbiorowej”. Docelowo wyświetlacze informujące o rzeczywistym czasie odjazdów autobusów poszczególnych linii zlokalizowane zostaną na 64 przystankach w mieście. (jwb)

Skomentuj