K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

List do mieszkańców Słupska

0

Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka wystosowała dziś za pośrednictwem mediów list do mieszkańców miasta. Poniżej prezentujemy jego treść.

Drogie Mieszkanki, Drodzy Mieszkańcy,
.
wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nasze życie jest uzależnione od rozmaitych czynników, na które nie zawsze mamy wpływ – dzieje się tak w miejscu pracy, w życiu społecznym, w obszarze relacji koleżeńskich i rodzinnych. Musimy wziąć pod uwagę, że bywają momenty trudniejsze, które po pewnym czasie mijają. Tak też jest w szeroko rozumianym życiu miejskim i samorządowym – chcąc np. korzystać z coraz lepszej infrastruktury drogowej, chodnikowej czy rowerowej musimy przeczekać momenty utrudnień i niedogodności związane z pracami remontowo-budowlanymi.
.
Zdaję sobie sprawę, że te prace inwestycyjne wpływają m.in. na opóźnienia komunikacyjne w transporcie samochodowym, a także, co bywa przyczyną różnych stresujących sytuacji, na komunikację miejską. Z drugiej strony mam świadomość, że każdy Klient (niezależnie od tego czy mówimy o miejskiej komunikacji czy innej sferze) oczekuje realizacji usług na najwyższym poziomie zgodnie z oferowanym zakresem, za który ponosi opłaty. Jednak w tym miejscu chciałabym prosić o wyrozumiałość wobec Kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji, którzy codziennie starają się bezpiecznie i punktualnie realizować przewozy w ramach komunikacji autobusowej. Pojawiające się opóźnienia wynikają często właśnie ze zmienionej (czasowo) organizacji ruchu na skutek prowadzonych prac remontowych w ciągu ulic – szczególnie tych ważnych arterii jak ul. Wiejska. Są to chwilowe niedogodności, wymagające od nas wszystkich zrozumienia i wsparcia. Jestem pewna, że jeśli wszyscy uświadomimy sobie, iż po tych czasowych trudnościach będziemy mogli korzystać z bezpiecznej infrastruktury drogowej i pieszo-rowerowej, łatwiej będzie nam zaakceptować chwilowe niedogodności.
.
Praca Kierowców MZK Sp. z o.o. wymaga od nich szczególnego skupienia, ciąży na nich odpowiedzialność za bezpieczne przewożenie Pasażerów i realizacja obowiązków zawodowych. Jestem przekonana, że wszystkim nam zależy na dobrej atmosferze szeroko rozumianego życia społecznego i wiem, że zarówno Kierowcy, jak i Pasażerowie zadbają o to, by nie było w tym obszarze większych problemów. Proszę o wzajemny szacunek i uśmiech, który zawsze łagodzi chwilowy stres.
.
Krystyna Danilecka-Wojewódzka
Prezydentka Miasta Słupska

Skomentuj