K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

50 lat Ronda – monodramy

0

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się dwa kolejne wieczory w Ośrodku Teatralnym Rondo. Oba mieszczą się w ramach obchodzonego 50-lecia pierwszej premiery Teatru Dialogu i Poezji Rondo.

W najbliższy piątek (21 października) o godz. 19 w Teatrze Rondo obejrzeć będzie można monodram „Od przodu i od tyłu” w wykonaniu Mateusza Nowaka, natomiast kolejnego dnia o tej samej godzinie na deskach Ronda pojawi się „Diva” Magdaleny Gauer w wykonaniu Wiolety Komar. Oba monodramy reżyserował Stanisław Miedziewski.

Tematyka tych spektakli sięga czasów dramatycznych wyborów, które były udziałem nie tylko pojedynczych ludzi, ale też całych społeczności. To sytuacje z II wojny światowej i zmierzchu XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Chociaż bohaterka „Divy” jest postacią fikcyjną, a drugi ze spektakli bazuje na postaciach historycznych, to prawdopodobieństwo obu życiowych i środowiskowych perypetii jest takie samo. Monodramy Wiolety Komar i Mateusza Nowaka były grane i nagradzane w wielu krajach i na wielu kontynentach. Teraz będzie można j zobaczyć w Słupsku w piątkowy i sobotni wieczór.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Rezerwacje pod numerem (59) 842 63 49. (opr. rkh)

Skomentuj