K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Białe Kołnierzyki w Gryfii

0

Dużo było emocji i sportowej rywalizacji w hali Gryfia podczas IV Gali Bokserskiej Białych Kołnierzyków. Impreza, której organizatorem był Tomasz Mazur z klubu Mazur Boxing Gym, przygotowana została nie dla profesjonalnych zawodników, tylko pasjonatów amatorsko trenujących pięściarstwo. Uczestnicy zmagań na co dzień realizują się w różnych zawodach, a po godzinach pracy wkładają dresy, kaski i rękawice, aby z pełnym zaangażowaniem zmierzyć się z własnymi słabościami. Teraz sprawdzali swoje umiejętności w prawdziwym ringu.
.
Ponadtysięczna publiczność zobaczyła dziewięć pojedynków w ośmiu kategoriach wagowych. W gronie pięściarzy amatorów aż sześciu reprezentowało klub Mazur Boxing Gym. Zawodnicy mający krótszy staż treningowy walczyli trzy rundy po dwie minuty. Odbyły się też dwie walki pięciorundowe na zasadach boksu zawodowego, bez kasków oraz koszulek.
.
Walki zawodników Klubu Mazur Boxing Gym. W wadze 85 kg pojedynek Romana Grzonki z Michałem Królem, reprezentantem klubu Mmatadores zakończył się remisem. W wadze 78 kg Dariusz Oleszkiewicz wygrał na punkty z Błażejem Łaganowskim Move & Fight Szczepankowo. Drugi pojedynek w tej wadze stoczył kolejny słupszczanin Adam Nowak z Filipem Stamirskim Boxing Team Gdynia. Tu sędziowie wskazali remis. Kolejny pojedynek w wadze 78 kg słupszczanina Andrzeja Staszczuka z Maciejem Kaliszem Czapla Boxing Tychy zakończył się zwycięstwem Staszczuka. Kolejne dwa pojedynki zawodowe, w których wystąpili zawodnicy Mazur Boxing Gym, dały zwycięstwo Jackowi Piątkowi, który wygrał z Niemcem Hansem Kurnazem, i Pawłowi Saładonisowi, który przez techniczny nokaut pokonał Konrada Graczyka Jabłoński Boxing Team Gdynia. Jak mówi Tomasz Mazur, walki Białych Kołnierzyków stały się sposobem na odstresowanie. Dodatkowym elementem zakończonej imprezy była licytacja charytatywna, na której zebrano 35 tysięcy złotych. Kolejna gala bokserska zaplanowana została na marzec 2023 roku. (rs)

Skomentuj