K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsultacje z lekarzem w ramach profilaktyki raka piersi

0

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku organizuje akcję propagowania samobadania piersi wśród mieszkanek Słupska i regionu. We wtorek, 25 października, w godzinach 13-15 w gabinetach NOCH przy ulicy Hubalczyków 1 przyjmować będzie lekarz onkolog, który z przeprowadzi bezpłatne konsultacje medyczne z paniami, które zgłoszą się do gabinetu, i objaśni sposoby samobadania piersi. Uczestniczki akcji będą także mogły skorzystać ze specjalnego fantomu, aby nauczyć się prawidłowych technik takiego badania. Fachowe wsparcie w ramach konsultacji laktacyjnych zaoferuje również doświadczona położna.
.
Pacjentki, u których wykryte zostaną w trakcie badań profilaktycznych nieprawidłowości w obrębie piersi, otrzymają skierowania na pogłębione badania mammograficzne do Pracowni Diagnostyki Obrazowej słupskiego szpitala.
.
– Zachęcamy wszystkie panie, bez względu na wiek, do udziału w akcji profilaktyki badań piersi i mamy nadzieję, że przysłuży się ona promowaniu bezpiecznych nawyków zdrowotnych wśród mieszkanek Słupska i regionu słupskiego – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
.
Październik od 1985 roku jest miesiącem świadomości raka piersi, a 15 października od 14 lat obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Statystyki niestety nie są optymistyczne – rak piersi nadal jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i umiejętność samobadania piersi, ponieważ wczesne wykrycie choroby daje szansę na życie. (jwb)

Skomentuj