K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spektakle w Tęczy

0

„Noc żywych ballad” w reżyserii Aleksandry Skorupy to kolejna już premiera w Teatrze Lalki Tęcza, która zaprezentowana zostanie 3 listopada o godzinie 19. Jest to przedstawienie utrzymane w konwencji horror show i zbudowane na motywach „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Dotyka problemu samotności wśród młodych ludzi, którzy w codziennym zabieganiu nie mają czasu na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, nie potrafią budować z nim relacji.
– Najbardziej ukryte lęki zostają tutaj spersonifikowane, a to, co pozornie wydaje się przyjazne, może stać się największym koszmarem. Spektakl ma formę musicalu, tworzącą romantyczny, mickiewiczowski klimat połączony ze współczesnym brzmieniem – zapowiada Piotr Merecki z Teatru Lalki Tęcza w Słupsku.
Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
.
Natomiast w najbliższą sobotę, 22 października, o godzinie 11 na deskach teatru zobaczyć będzie można przedstawienie „Ignatek szuka przyjaciela” w reżyserii Anny Pawelskiej. Głównym bohaterem jest sympatyczny kościotrup, któremu trudno znaleźć przyjaciół. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od lat trzech.
„Historia Ignatka to opowieść o uważnym patrzeniu i o odkrywaniu piękna w tym, co dookoła. Uczy konfrontować marzenia z rzeczywistością i doceniać to, co nas spotyka”.
.
Instynkt. Zwierzokultura” to kolejna propozycja przygotowana w ramach „Czwartku dorosłego widza”, na którą Tęcza zaprasza 27 października o godzinie 19. Przedstawienie inspirowane jest bajkami m.in. Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza czy Stanisława Trembeckiego. Czytelnikom nieobce są postaci zwierząt w literaturze, którym przypisywane są cechy ludzkie według określonych schematów. „To współczesna satyra, z której bohaterami chyba nie chcielibyśmy się utożsamiać” – czytamy w zapowiedzi spektaklu.
.

Repertuar na październik i początek listopada:
* sobota, 22 października, godzina 11.00 – „Ignatek szuka przyjaciela”,
* czwartek, 27 października, godzina 19.00 – „Instynkt. Zwierzokultura” – piosenka aktorska,
* sobota, 29 października, godzina 11.00 – „Ignatek szuka przyjaciela”,
* czwartek, 3 listopada, godzina 19.00 – „Noc żywych ballad” – premiera!

(opr. jwb, zdjęcia: Magda Tramer)

Skomentuj