K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwaga! Zamknięcie ulicy Transportowej

0

W związku z prowadzoną przebudową ulicy Transportowej w Kobylnicy i budową infrastruktury towarzyszącej urząd gminy informuje o okresowych utrudnieniach w komunikacji samochodowej. W przyszłym tygodniu od środy, 26 października do piątku, 28 października droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów. W tym terminie wykonywane będą roboty związane z wylewką warstwy ścieralnej oraz dokończeniem budowy zjazdów. Zakresem działań objęta będzie cała długość ulicy, od skrzyżowania ze Szczecińską w Słupsku do ronda Rzemieślników, nieopodal przejazdu kolejowego w Kobylnicy.
.
Ulica Transportowa powstała na przełomie lat 70. i 80. na potrzeby budowanej mleczarni. Od tamtego czasu ulegała stopniowej degradacji. Od 20 lat swoje lokalizacje mają także przy niej baza autobusów MZK i liczne firmy operujące ciężarówkami, co nie pozostało bez wpływu na wyeksploatowanie nawierzchni jezdni.
.
Kompleksowa przebudowa Transportowej obejmie położenie nowej nawierzchni asfaltowej, przy czym pojawią się też chodniki, bitumiczna ścieżka rowerowa i mniej kolizyjne pasy skrętu w lewo. Na skrzyżowaniu z ulicą Szczecińską zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. (jwb)

Skomentuj