K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Legionów Polskich coraz dalej

0

Ekipy drogowców budujących nowy odcinek ulicy Legionów Polskich powoli zbliżają się do końca drugiego etapu tej inwestycji. Powstało już rondo na skrzyżowaniu z ulica Riedla. Wkrótce i na nim kładziona będzie nawierzchnia asfaltowa.

Przypomnijmy, że ta inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców słupskiej dzielnicy Zachód. W kwietniu miasto uzyskało na nią dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg w wysokości 2,5 miliona złotych. Drugie tyle trzeba było dołożyć z kasy miejskiej i po procedurze przetargowej prace ruszyły z końcem lata. Jest to kompleksowa przebudowa blisko 500-metrowego odcinka ulicy Legionów Polskich, czyli od ulicy Zauchy do ulicy Riedla. Nowy szlak komunikacyjny prowadzony jest bliżej terenów zamieszkałych, natomiast tymczasowa droga z płyt betonowych zlokalizowana między drzewami, po przebudowie zamieni się w chodnik i ścieżkę rowerową. Jak zapowiadał wcześniej ZIM, ten profil drogi kontynuowany ma być w stronę Bierkowa. Powstające rondo jest perspektywicznie przewidziane jako element tzw. ramy komunikacyjnej miasta, którą w tej dzielnicy będą stanowiły ulice Szpilewskiego i Riedla.

W tej chwili trwają roboty związane z kładzeniem nawierzchni bitumicznej na ulicy Legionów Polskich. W dalszej kolejności budowane będą chodnik i ścieżka rowerowa, które na razie służą za alternatywę dojazdową dla ekip drogowców i obsługi inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku słupszczanie będą już mogli korzystać z nowej nawierzchni tej ulicy.

Ryszard Hetnarowicz

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.