K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

McDonald’s, Aldi i AP

0

Kompleks handlowo-gastronomiczny przy ul. Bohaterów Westerplatte, naprzeciwko Akademii Pomorskiej, nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Przy McDonaldzie prowadzone są już nasadzenia zieleni, wiodą ku niemu szerokie schody od strony ul. Gdyńskiej i gotowy jest dojazd od tej samej strony.

Szybkie prace budowlane prowadzone są również przy wznoszeniu hipermarketu Aldi. I tu inwestor stara się zapewnić klientom wygodny dojazd wprost z ulicy Bohaterów Westerplatte. Te prace na razie wiążą się z kłopotami dla kierowców, ponieważ na długim odcinku, bo tuż za Mierosławskiego do Gdyńskiej, czynny jest tylko jeden pas ruchu. Jeżeli do tego doda się trwający remont ulicy Wiejskiej, to korkom na szlaku wiodącym na osiedle Hubalczyków, do szpitala i dalej w stronę Dębnicy Kaszubskiej nie ma co się dziwić.

Pocieszające jest to, że wkrótce żaden żak nie będzie musiał brać ze sobą drugiego śniadania i martwić się o obiad, bo wszystko będzie miał pod bokiem. Wystarczy skok przez ulicę. Kto wie, czy w przyszłości nie zostanie zbudowane przejście podziemne łączące uczelnię z przybytkami gastronomiczno-handlowymi…

Ryszard Hetnarowicz

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj