Niewykorzystana szansa

0

Dużo emocji dostarczył w twierdzy Gryfia mecz 5. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy zespołami Grupa Sierleccy Czarni Słupsk a mistrzem Polski WKS Śląsk Wrocław. Niemal przez całe spotkanie to drużyna Andreja Urlepa miała znaczącą przewagę nad podopiecznymi Mantasa Cesnauskisa.
.
Obie grupy rozpoczęły mecz od szybkich, ale nieudanych akcji w ataku. Słupszczanie jako pierwsi od rzutu za trzy Michała Chylińskiego otworzyli konto punktowe. Jednak w kolejnych akcjach gospodarze mimo dogodnych pozycji nie trafiali do kosza. Za to Śląsk przejął inicjatywę i zaczął punktować. Bardzo szybko objął prowadzenie 14:7. Po 10 minutach drużyna Dolnego Śląska prowadziła 27:17.
.
Kolejne minuty gry drugiej kwarty przy szybkim ataku wrocławian i umiejętnościach indywidualnych spowodowały, że przewaga punktowa po 15 minutach wynosiła już 19 punktów – 38:19. W końcowych minutach drugiej kwarty Czarni zaliczyli lepszy fragment gry. Sharon Caleman dwukrotnie trafił, a Michał Chyliński rzucił kolejną trójkę. Jednakże po 20 minutach to Śląsk nadal prowadził 45:30.
.
W drugiej połowie poprawiła się gra podopiecznych Mantasa Cesnauskisa. Znaczący moment nastąpił w drugiej części trzeciej kwarty. Wówczas to gospodarze odrabiali straty przy problemach w ataku gości. Po rzucie zza łuku Shavona Colemana słupszczanie mieli już tylko stratę 8 punktów do Śląska. Jednak po 30 minutach Śląsk nadal prowadził 57:47.
.
Wydawało się, że goście mają mecz pod kontrolą, ale po zrywie podopiecznych Mantasa Cesnauskisa i zdobyciu 18 punktów doszło do remisu 72:72. Kolejne punkty Mikołaja Witlińskiego dały Czarnym pierwsze prowadzenie i tu zaczął się horror. W ostatnich sekundach meczu przy stanie 75:75 szanse na doprowadzenie do dogrywki miał Witliński, ale jej nie wykorzystał. Za to Jeremiah Martin celnie trafił rzuty wolne, które zapewniły zwycięstwo 77:75 drużynie wrocławskiej.
.
Było to piąte zwycięstwo mistrzów Polski w tym sezonie, którzy jako jedyni pozostają zespołem bez porażki. Najwięcej punktów dla zespołu Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wywalczyli: Shavon Coleman – 15, Diante Watkins – 12, Mikołaj Witliński – 11 (11 zb) oraz Zackery Bryant – 10. W zespole Śląska najskuteczniejszy Jeremiah Martin zdobył 23 punkty, Aleksander Dziewa – 13, Daniel Gołębiewski – 11 i Conor Morgan – 10. (rs)