K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finałowe przesłuchanie w SP 3

0

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku odbyło się finałowe przesłuchanie konkursu Do Hymnu. Uczniowie tej placówki oświatowej wykonali trzy pieśni hymniczne.

Konkurs prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury ma charakter ogólnopolski. Warunkiem uczestnictwa w nim jest jednogłosowe wykonanie przez przynajmniej połowę uczniów danej szkoły hymnu państwowego oraz dwóch innych pieśni hymnicznych. Do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 300 szkół z całej Polski. Wśród nich znalazły się trzy placówki ze Słupska i naszego powiatu. To jest wspomniana już SP 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku i Szkoła Podstawowa w Motarzynie. Przesłuchania finałowe prowadzone są od 3 października i potrwają do 25 listopada.

Uczniowie słupskie „trójki” w pierwszej kolejności wykonali Mazurka Dąbrowskiego.

Jury składającemu się z wykładowców Akademii Muzycznej w Gdańsku zaprezentowali także Rotę i Gaude Mater Polonia. Szkoła otrzymała dyplom uczestnictwa w finałowych przesłuchaniach, a na ostateczną ocenę będzie musiała poczekać do ostatniego dnia listopada, kiedy to ogłoszone zostaną wyniki.

Ryszard Hetnarowicz

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj