K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolejny odcinek Norwida

0

Wykonawca przebudowy ulicy Norwida w Słupsku przystąpił dzisiaj do prac na kolejnym odcinku jezdni. Od rana frezowana jest nawierzchnia od skrzyżowania z ulicą Wandy Chotomskiej do Herbsta.

Ulica Norwida w Słupsku od lipca poddawana jest kompleksowej przebudowie. Na całej jej blisko 700-metrowej długości pojawi się nowa nawierzchnia, a w celu poprawy bezpieczeństwa przejścia dla pieszych zostaną wyniesione. Piesi doczekają się także nowych chodników. W tej chwili nadal obowiązuje zakaz skrętu w ulicę Norwida od strony ulicy Małcużyńskiego, gdzie roboty drogowe nie zostały sfinalizowane, a od dzisiaj dodatkowo zamknięty dla ruch został kolejny odcinek jezdny tego szlaku komunikacyjnego. Drogowcy przystąpili do frezowania starej nawierzchni poczynając od ulicy Wandy Chotomskiej, a na skrzyżowaniu z ulicą Herbsta kończąc. Słupszczanom dojeżdżającym do swoich mieszkań wyznaczono objazd ulicami Bora Komorowskiego i 11 Listopada.

Po zakończeniu prac na tym odcinku do wykonania zostanie najbardziej newralgiczna część ulicy, czyli skrzyżowanie z ulicą 11 Listopada i dojazd do ulicy Herbsta.

Przebudowa tej ulicy – łącznie z takimi samymi działaniami na ulicach Wiejskiej i Rybackiej – realizowana jest dzięki dofinansowaniu w wysokości 14 milionów złotych z pierwszej edycji rządowego programu Polski Ład. (opr. rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj