K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Węzeł rośnie

0

Intensywnie prowadzone są prace na budowie węzła transportowego przy dworcu PKP w Słupsku. Zakończyły się prace ciesielskie przy konstrukcji stropowej budynku węzłowego, kończą się również działania związane z renowacją zabytkowej części dawnego budynku magazynowego.

Efekty prac budowlanych są już widoczne. Położone zostało pokrycie dachowe na zabytkowym budynku dawnego magazynu. W szachulcowych ścianach tego obiektu od strony dworca PKP i szczytowej pojawiły się już oryginalne elementy drewniane, ocalone podczas prac rozbiórkowych. Rosną także ściany głównego budynku dworca. Swoje czynności zakończyli cieśle, więc wkrótce będzie można przystąpić do jego zadaszenia. Jednocześnie powadzone są roboty ziemne, których efekty już widać w postaci zarysu przyszłego placu manewrowego i przyszłych peronów dla pasażerów tego węzła komunikacyjnego.

Termin zakończenia budowy węzła, która ma kosztować prawie 30 milionów złotych, wyznaczony jest na czerwiec 2023 roku. Docelowo ma on obsługiwać komunikację autobusową Słupska i regionu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. (opr. rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj