K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poradnia laktacyjna ponownie otwarta

0

Poradnia laktacyjna dla mam karmiących i kobiet w ciąży wznowiła działalność przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Jej gabinet mieści się obok poradni neonatologicznej na I piętrze w bloku B kompleksu szpitala przy ulicy Hubalczyków. Pacjentki przyjmowane będą przez dwie położne pracujące na oddziale ginekologiczno-położniczym. Obie panie – Gabriela Wólczyńska i Elwira Sykuła – są certyfikowanymi doradczyniami laktacyjnymi. Nie są wymagane żadne skierowania na konsultacje, a położne udzielają pomocy wszystkim pacjentkom potrzebującym wsparcia w zakresie karmienia dziecka i pielęgnacji noworodka.
.
– W poradni zajmujemy się m.in. edukacją laktacyjną, nauką dostawiania dziecka do piersi, oceną napięć u noworodka, ważeniem go, mierzeniem poziomu bilirubiny, leczeniem stanów zapalnych u mam karmiących piersią, ale też wspieramy rodziców karmiących pociechy mlekiem z butelki – mówi Gabriela Wólczyńska. – Pomagamy np. dobrać odpowiednie mleko, gdy u maluszka występują problemy z bólem brzuszka, czy dobrać odpowiedni dla dziecka smoczek.
.
Doradczynie laktacyjne udzielają także wsparcia kobietom w ciąży w kwestii przygotowania ich do karmienia piersią.
.
– Zależy nam, by panie spodziewające się dziecka, i te które już urodziły, miały w słupskim szpitalu kompleksową opiekę – przyznaje Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dlatego proponujemy im edukację w przyszpitalnej szkole rodzenia, opiekę wykwalifikowanego personelu na nowoczesnym oddziale ginekologiczno-położniczym, jak również wsparcie po porodzie przy opiece nad dzieckiem w poradni laktacyjnej.
.
Z poradni korzystać można dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki w godzinach 14-18. Pod numerem telefonu 59 84 60 172 można też umówić się na wizytę domową. W pilnych przypadkach możliwa jest rejestracja poprzez SMS – 789 832 476. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.