K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Casting w Nowym Teatrze

0

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza aktorów śpiewających i tańczących w wieku od 20 do 40 lat do wzięcia udziału w pierwszym etapie castingu do spektaklu „Alicja w Krainie czarów” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl będzie muzyczną – musicalową – wersją książki Lewisa Carrolla pod tym samym tytułem. Zgłoszenia w formie linku do krótkich filmów należy przesyłać online na adres [email protected]
.
Termin nadsyłania zgłoszeń w ramach pierwszego etapu castingu do 11 listopada 2022 roku. Drugi etap castingu odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2022 roku w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.
.
Termin prac nad spektaklem: 10 stycznia 2023 roku – 19 marca 2023 roku.
.
Terminy pierwszych spektakli: 19, 21, 22, 29, 30, 31 marca 2023 roku oraz 1, 2 kwietnia 2023 roku.
.
Przedstawienie będzie przygotowywane bez dublerów, w związku z czym wymagana jest dostępność w przedstawionym terminie prac przygotowawczych oraz później – podczas eksploatacji przedstawień.
.
Film ze zgłoszeniem powinien zawierać w kolejności:
1. Przedstawienie kandydatki lub kandydata – około 60 s – dobrze widoczna twarz. Należy podać nazwy szkół i kursów, w których pobierana była nauka, a także zdobyte doświadczenie zawodowe – gdzie, co, w czyjej reżyserii itd.
2. Wykonanie dowolnej piosenki, która możliwie najlepiej prezentuje atuty wokalne kandydatki lub kandydata – 60-180 s.
3. Krótki pokaz umiejętności tanecznych, ruchowych w pełnym planie – stylistyki charakterystyczne dla teatrów musicalowych.
Warunki finansowe podczas pracy: stawki brutto – przygotowanie roli 6.000 złotych, każdy spektakl 600 złotych, próba wznowieniowa po premierze 200 złotych. Teatr zapewnia aktorom zakwaterowanie w pokojach gościnnych teatru. Dojazd do Słupska we własnym zakresie.
.
Realizatorzy spektaklu:
Libretto i reżyseria: Wojciech Kościelniak
Muzyka: Mariusz Obijalski
Choreografia: Mateusz Pietrzak
Scenografia, kostiumy i projekcje: Iwona Bandzarewicz

Skomentuj