K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przeciwstawić się przemocy

0

Słupski Ośrodek Kultury realizuje projekt opatrzony hasłem „Wolność, siostro!”. Jego adresatami są osoby doświadczające przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej. Cykl wydarzeń rozpocznie w najbliższy piątek (4 listopada) monodram Magdaleny Płanety „Dzika”, połączony z panelem dyskusyjnym.
Projekt skierowany jest przede wszystkim do kobiet, ponieważ to one najczęściej bywają ofiarami przemocy, ale doświadczenia te nie są obce także mężczyznom. Realizatorzy projektu podkreślają, że „wielowymiarowość tematu ma budować świadomość w kwestii praw jednostki, zwiększyć poczucie solidarności, a przede wszystkim budować siłę i pewność swojego bytu jako jednostki – niezależnie od płci. Poza monodramem połączonym z panelem dyskusyjnym, podczas którego każdy będzie mógł się podzielić swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, cykl projektowy obejmuje także warsztaty psychologiczne, prawnicze i samoobrony. Cykl zlokalizowano w słupskim Emceku przy alei 3 Maja 22.
Kalendarz najbliższych wydarzeń przedstawia się następująco”
– 4 listopada, godz. 19, sala „pARTer” – monodram Magdaleny Płanety „Dzika”;
– 5 listopada, godz. 11 – 13, warsztaty psychologiczne z terapeutą w Studio Inicjatyw oraz porady prawne w sali lustrzanej i zajęcia z samoobrony w sali „pARTer”.
Kolejne spotkania odbędą się dniach od 2 do 4 grudnia w Ośrodku Teatralnym Rondo oraz 9 i 10 grudnia w klubie Kwadrat. Wejście na spektakl i uczestnictwo w warsztatach są bezpłatne. Rezerwacja miejsc przyjmowana jest pod nr tel. 792 571 673. (opr. rkh)

Skomentuj