K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe M przy Głównej

0

W czerwcu br. rozpoczęły się prace rozbiórkowe budynku komunalnego przy ulicy Głównej 35 w Kobylnicy. W jego miejsce już wkrótce pojawi się nowy, w którym dach nad głową znajdzie dwanaście rodzin, w tym cztery z wyburzonego w tym miejscu domu. Na liście oczekujących na lokal z zasobów gminy znajduje się około stu rodzin. Nowo budowany blok stanowi tylko część z zaplanowanych inwestycji mieszkaniowych na terenie gminy Kobylnica. Potrzeby mieszkaniowe mieszkańców niemal w całości ma zaspokoić inwestycja w Sycewicach, dzięki której samorządowi przybędzie sto mieszkań.
.
Nowy budynek w Kobylnicy wyposażony będzie we własne pompy ciepła i fotowoltaikę, i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – stąd m.in. winda. Oprócz lokali mieszkalnych, których powierzchnia wynosić będzie od około 35 do około 65 mkw., najemcom przydzielone zostaną komórki lokatorskie. Koszt inwestycji wynosi blisko 6,1 miliona złotych, z czego prawie 3,4 miliona stanowi dofinansowanie z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego.
.
Aktualnie wykonana została już infrastruktura podziemna i trwają przygotowania do wzniesienia konstrukcji naziemnej. Budynek pokryje spadzisty dach z ceramicznej dachówki, a elewacja ostatniej kondygnacji imitować będzie drewno. Projekt przewiduje także budowę miejsc parkingowych oraz elementów małej architektury.
Wykonawcą inwestycji mieszkaniowej jest Przedsiębiorstwo Budowlane Żmuda z Bytowa. Mieszkania zostaną oddane do użytku w połowie przyszłego roku. (Joanna Wojciechowicz-Bednarek)

Skomentuj