K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biuro paszportowe nieczynne

0

W związku z wejściem w życie przepisów Ustawy o dokumentach paszportowych w najbliższych dniach zmienione zostaną zasady przyjmowania klientów we wszystkich oddziałach i punktach paszportowych województwa pomorskiego. W Słupsku oddział przy ulicy Jana Pawła II 1 będzie nieczynny od środy, 9 listopada, a jego funkcjonowanie przywrócone zostanie w poniedziałek, 14 listopada, od godziny 9.30. We wtorek, 8 listopada, klienci będą mogli załatwić swoje sprawy w godzinach od 8.00 do 14.00, przy czym do godziny 13.30 zaplanowano przyjmowanie wniosków o paszport, a do godziny 14.00 jego wydawanie.
.
Uwaga! Jak informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, w nagłych przypadkach, gdy konieczne będzie przyjęcie i wydanie klientowi paszportu tymczasowego, można będzie dodatkowo zgłosić się do oddziału w Słupsku 8 listopada w godzinach 14.00-15:30, a także 9 i 10 listopada w godzinach 8.00-15.30.
.
Zamknięcie punktów paszportowych wiąże się z koniecznością wdrożenia zmian wynikających z Ustawy o dokumentach paszportowych. Od 13 listopada usprawnieniu ulega funkcjonowanie rejestrów centralnych. Oznacza to m.in. odejście od wypełniania wniosku paszportowego odręcznie. Dodatkowo o możliwości odbioru gotowych dokumentów urząd poinformuje klienta SMS-em lub mailowo, jeśli takie dane kontaktowe zostaną przez niego udostępnione. Dzięki nowej e-usłudze będzie też można zgłosić online utratę lub uszkodzenie paszportu oraz sprawdzić swoje dane w Rejestrze Dokumentów Paszportowych, jak również datę ważności paszportu lub np. datę odbioru nowego dokumentu. (jwb)

Skomentuj