K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Licealiści dla Niepodległej

0

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego nr 5 im. Zbigniewa Herberta w Słupsku jest czczenie Święta Niepodległości specjalnym koncertem. Nie inaczej będzie w tym roku, ponieważ w przeddzień święta uczniowie i pedagodzy szkoły zaproszą słupszczan na to okolicznościowe wydarzenie.

– Do pandemii mieliśmy doroczny cykl takich koncertów Dal Niepodległej – informuje Joanna Janusiak, nauczycielka w V LO w Słupsku. – One były tematycznie ułożone, a prezentowaliśmy je najpierw dla szkoły, a potem dla miasta. Po tej pandemii wracamy. Pomaga mi Wiktoria Brych, nasza dawna absolwentka, która skończyła kierunek muzyczny w naszej Akademii Pomorskiej, ale jest też choreografem. W tym roku robimy program muzyczno-wokalny z mocnymi akcentami tanecznymi o naprawdę znacznym stopniu trudności. Zaczynamy od wybuchu I wojny światowej. Kolejne wydarzenia historyczne opowiadane będą również piosenkami. Nie zabraknie tak znanych utworów jak chociażby „Rota”, „Mamo, tyś płakała”, „O mój rozmarynie” czy „Tylko mnie poproś do tańca”. Ta piosenka pojawi się w zupełnie innej aranżacji. Śpiewana będzie także autorska piosenka Wiktorii Brych „Pozostaw mi nadzieję”, a całość zakończy „Ojczyzna” Marka Grechuty. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

Koncert przygotowany przez młodzież pod kierownictwem Wiktorii Brych i Joanny Janusiak, zatytułowany „Pozostaw mi nadzieję” odbędzie się 10 listopada o godz 16.30 w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku, przy ul. Deotymy 15a.

Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj