K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Listopad w Tęczy

0

Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku zaprasza widzów na listopadowe przedstawienia.
.
W sobotę, 12 listopada, o godzinie 11 zaprezentowany zostanie spektakl „NIEbo i dłoNIE” w reżyserii Beniamina Bukowskiego, dedykowany dzieciom od lat 4.
„A i O spotykają się. Nie wiemy do końca gdzie: w wyobraźni, w przedszkolu, na placu zabaw? A stwarza dla O historię dorastania, zawarcia przyjaźni, wspólnej zabawy. Jednak w tym nieskrępowanym, bezpiecznym świecie dziecięcej fantazji pojawia się przełomowy moment: chwila, z którą trzeba nieuchronnie stać się odrobinę starszym i wyruszyć do nowej szkoły. A co, jeśli ta przygoda oznacza konieczność pożegnania z przyjacielem?” – pyta reżyser.
.
Spektakl przygotowany został w koprodukcji Tęczy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/512924244075615?ref=newsfeed. Bilety: https://biletyna.pl/spektakl/NIEbo-i-dloNIE/Slupsk.
.
W czwartek, 24 listopada, o godzinie 19, w cyklu Czwartki Dorosłego Widza – „Noc żywych ballad”, kolejny pokaz najnowszego spektaklu Tęczy w reżyserii Aleksandry Skorupy, który swoją premierę miał 3 listopada. Powstał na motywach „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Musical zrealizowany w konwencji horror show dotyka problemu samotności wśród młodych ludzi. „Zajęci codzienną bieganiną nie mamy czasu na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, co uniemożliwia budowanie relacji. Najbardziej ukryte lęki zostają tutaj spersonifikowane, a to, co pozornie wydaje się przyjazne, może stać się największym koszmarem” – czytamy w zapowiedzi.
.
Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1131382444177978?ref=newsfeed. Bilety: https://biletyna.pl/spektakl/Noc-zywych-ballad-Teatr-Lalki-Tecza/Slupsk.
.
Repertuar na listopad
Spektakle w siedzibie PTL Tęcza przy ulicy Waryńskiego w Słupsku:
– sobota, 12 listopada, godzina 11.00 – „NIEbo i dłoNIE”,
– sobota, 19 listopada, godzina 11.00 – „Śnieżka”,
– czwartek, 24 listopada, godzina 19.00 – „Noc żywych ballad”,
– sobota, 26 listopada, godzina 11.00 – „Sąsiedzi”. (opr. jwb, fot. Magda Tramer)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.