K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Redzikowo zaprasza na łyżwy

0

Już jutro, 11 listopada, o godzinie 14 otwarte zostanie lodowisko w Redzikowie. Obiekt jako jedyny w regionie jest w pełni zadaszony, dlatego łatwiej o utrzymanie tafli lodowej i komfort jej użytkowników. Niektóre samorządy rezygnują z takich atrakcji w sytuacji wzrostu cen energii elektrycznej, zwłaszcza że podczas cieplejszych dni agregaty muszą pracować ze zwiększoną mocą. Po analizie kosztów kierownictwo ośrodka zdecydowało się jednak na uruchomienie gminnej ślizgawki.
.
Tafla o wymiarach 40 x 25 metrów pozwala na swobodną jazdę na łyżwach. Może z niej korzystać nawet 120 osób jednocześnie. Trzeba przyznać, że obiekt od początku funkcjonowania, od 2018 roku, cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Tegoroczny sezon potrwa do końca lutego przyszłego roku.
.
Lodowisko w Redzikowie dysponuje wypożyczalnią łyżew w różnych rozmiarach, zapleczem sanitarnym w postaci szatni, toalet i zamykanych na klucz indywidualnych szafek dla klientów. Można też naostrzyć swoje łyżwy. W ramach biletu wstępu dostępne są bezpłatnie kaski i pingwinki do nauki jazdy.
.
Obiekt funkcjonować będzie w dni powszednie w godzinach od 16 do 21, w weekendy i święta oraz w czasie ferii w godzinach od 10 do 21. Ceny biletów ulgowych – 10/12 złotych, normalnych – 13/15 złotych za godzinę. 6 złotych kosztuje wypożyczenie łyżew. Z lodowiska mogą także korzystać osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach – na miejscu dostępne są specjalne płozy do nakładania na koła. (jwb)

Skomentuj