K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wkrótce objazdy Kaszubskiej – Kilińskiego

0

Przed dwoma dniami informowaliśmy o przymiarkach do rozpoczęcia budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego. Teraz wiadomo już, kiedy rozpoczną się pracę i którędy poprowadzone zostaną objazdy do i z Siemianic.

Z informacji przekazanych nam przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku wynika, że wykonawca ustalił już z policją organizację ruchu drogowego po rozpoczęciu budowy ronda na ulicy Kaszubskiej. Teren budowy w całości zostanie zamknięty dla ruchu kołowego.

– Ruch w kierunku Siemianic zostanie poprowadzony ulicą Maxa Josepha – informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Będzie na niej obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju, a ruch zostanie ograniczony do pojazdów do 3,5 tony, bo to nie jest nawierzchnia, którą mogłyby TIR-y jeździć. Dla nich przejazd będzie możliwy ulicą Lawendową, która zostanie oddana do użytku w przyszłym tygodniu. Od strony Siemianic kierowcy wjeżdżać będą w ulicę Kościuszki, dojeżdżać do Kilińskiego, a następnie Przechodnią, Żwirki i Wigury do Podgórnej. Ulica Podgórna będzie przejezdna od Podgórnej do Kilińskiego, a ulica Żwirki i Wigury będzie jednokierunkowa od ulicy Kilińskiego do Podgórnej. Ruch się w ten sposób rozładuje i potem będzie już biegł w stronę ulicy Armii Krajowej.

Wykonawca zamierza wejść na plac budowy 21 lub 28 listopada i wtedy skrzyżowanie ulic Kaszubskiej z Kilińskiego zostanie całkowicie zamknięte. Prace potrwają dwa-trzy miesiące, w zależności od pogody. Zarówno wykonawcę jak i inwestora termin będzie pilił, ponieważ na początku przyszłego roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy ulicy Armii Krajowej. Rondo na Kaszubskiej realizowane jest z dofinansowaniem w wysokości ponad 14 milionów złotych, uzyskanym z Polskiego Ładu i przeznaczonym również na przebudowę ulic Norwida, Wiejskiej i Rybackiej. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj