K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kierowca z telefonem

0

W miniony piątek wieczorem 24-letni kierowca spowodował w Słupsku groźnie wyglądającą kolizję drogową. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu okrężnym ulic Anny Łajming i Jedności Narodowej.
.
Kierujący volkswagenem mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu prawidłowo poruszającemu się po rondzie volkswagenowi, który na skutek uderzenia przewrócił się na bok. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca w rozmowie z funkcjonariuszami drogówki przyznał, że w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego, co miało wpływ na jego koncentrację za kierownicą. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, a na 24-latka nałożyli mandat w wysokości 5.000 złotych i 10 punktów karnych.
.
Słupscy policjanci przypominają wszystkim kierującym pojazdami, że zabronione jest korzystanie ze smartfonów podczas jazdy w sposób wymagający trzymanie ich w dłoni. Również piesi powinni mieć na uwadze, że poruszając się po drogach, przechodząc po pasach, nie mogą używać telefonów komórkowych, rozmawiać przez nie czy np. wysyłać i odbierać esemesów. W znowelizowanym prawie o ruchu drogowym znajduje się przepis, który zabrania korzystania z tych urządzeń, jeżeli uniemożliwiają one pieszym obserwację sytuacji na jezdni. Mandat za tego rodzaju wykroczenie wynosi 300 złotych. (jwb, fot. KMP w Słupsku)

Skomentuj