K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sława Sławno najlepsza

0

Uczniowski Klub Sportowy Byki Słupsk zorganizował XXI Halowy Turniej Piłki Nożnej „NIEPODLEGŁOŚĆ – SŁUPSK 2022”. Klubowi w organizacji partnerował SOSiR, a wsparcia udzielili Prezydent Miasta Słupska, Pomorski Związek Piłki Nożnej i Krajowe Zrzeszenie LZS.

Do turnieju rozegranego 12 listopada w hali Gryfia zgłosiło się 10 drużyn piłkarzy z rocznika 2010 i młodszymi. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w których rozegrano mecze na zasadzie każdy z każdym. Następnie o pozycję w ostatecznej klasyfikacji turniejowej walczyły drużyny, które zajęły kolejne miejsca w grupach. W meczu o IX miejsce Trójka Lębork pokonała 3-0 KS Potęgowo. Mecz o VII miejsce pomiędzy Bykami Czarnymi Orlikami Jezierzyce zakończył się zwycięstwem 2-0 tych pierwszych. Piąte miejsce zajął UKS GAP Bruskowo, który wygrał 3-2 z Grasz Dwumiasto. W meczu o III miejsce Orliki Kończewo pokonały 3-0 Młode Talenty Słupsk, a zwycięzcą całego turnieju okazała się drużyna Sławy Sławno, która wygrała 3-0 z Bykami Białymi.

Organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne. Miano najlepszego zawodnika przypadło Marcelowi Zdybałowi, piłkarzowi Sławy Sławno. Najlepszym bramkarzem został Kacper Płatek z Trójki Lębork, a najlepszym obrońcą – Martyna Batruch z Byków Białych. Najwięcej bramek w turnieju strzelił Filip Sikora z Młodych Talentów Słupsk i jemu przypadł tytuł króla strzelców. Najmłodszym zawodnikiem w tej rywalizacji był Paweł Gąsior z KS Potęgowo. Przyznane zostały także dwa puchary fair play. Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska otrzymała drużyna KS Potęgowo, a Prezesa UKS Byki Słupsk – Młode Talenty Słupsk. Łącznie rozegrano 25 meczów, w których strzelono 50 bramek.

Jolanta Karska, prezes UKS Byki Słupsk poinformowała, że „podsumowania turnieju dokonali panowi Marek Goliński, wiceprezydent Słupska i Rafał Szymański, pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Sportu. Zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy, wyróżnieni zawodnicy statuetki, a wszyscy uczestnicy i opiekunowie drużyn medale i poczęstunek. Celem zawodów było włączenie się w cykl imprez na terenie miasta z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, współzawodnictwo w duchu fair play oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. (opr. rkh)

Fot. UKS Byki Słupsk

Skomentuj