K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe poradnie w szpitalu

0

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczęły działalność dwie nowe poradnie – Poradnia KOS-BAR i Poradnia Chorób Wewnętrznych – informuje rzecznik prasowy szpitala Marcin Prusak.

„Poradnia KOS-BAR, czyli koordynowanej opieki specjalistycznej nad pacjentem bariatrycznym, gwarantuje dostępność do świadczeń związanych z chirurgicznym leczeniem otyłości oraz podniesienie jakości opieki nad pacjentami chorującymi na otyłość, którzy są poddawaniu leczeniu operacyjnemu. Lekarze przyjmujący w poradni przygotowują pacjentów do chirurgicznego leczenia otyłości w ramach programu KOS-BAR. Do poradni obowiązuje skierowanie do poradni chirurgii ogólnej z rozpoznaniem icd-10 E66. Poradnia KOS-BAR znajduje się na parterze szpitala, przy ul. Hubalczyków 1, blok D. Lekarze przyjmują w poniedziałki i w piątki w godz. 13-15 w gabinecie 026 oraz w środy w godz. 17.30-18.30 w gabinecie 031.

Natomiast Poradnia Chorób jest przeznaczona do udzielania porad ambulatoryjnych w zakresie chorób wewnętrznych, w tym kontroli po hospitalizacji w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc. Poradnia Chorób Wewnętrznych zajmuje się udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki leczenia schorzeń internistycznych. Lekarze poradni – lek. Marzena Walkiewicz i lek. Sonia Wadas – przyjmują w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 8-12 na parterze budynku D słupskiego szpitala, gabinecie 015.

Do obu szpitalnych poradni rejestrować się można dzwoniąc pod numer telefonu Call Center 59 84 60 700”. (opr. rkh)

Skomentuj