K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z aplikacją łatwiejszy wniosek o 500 plus

0

ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną, dzięki której można złożyć wniosek o świadczenia rodzinne 500 plus i Dobry Start. Możliwość złożenia wniosków elektronicznie z poziomu aplikacji to przede wszystkim wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy chcą złożyć wniosek. Obecnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. Początkowo klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie 300 plus z programu Dobry Start i o świadczenie wychowawcze 500 plus. W przyszłości aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do pobytu dziecka w żłobku.
Aby aktywować aplikację, klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE nie będzie mógł z niej skorzystać. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.
Z aplikacji mZUS korzystać można po zainstalowaniu na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Klient może ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. (źródło: ZUS)

Skomentuj