K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Umowa podpisana. Stecol wybuduje S6 Słupsk – Sławno

0

W czwartek, 17 listopada, podpisano umowę na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Sławno – Słupsk. Inwestycję zrealizuje firma Stecol, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, a wartość kontraktu wynosi nieco ponad 701 milionów złotych. Nowa trasa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku i długości 22,9 kilometra. W ramach tego zadania powstaną cztery węzły drogowe na wysokości Sławna, Warszkowa, Wrześnicy i Sycewic oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in. przebudowa dróg krzyżujących się z nową drogą, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.
.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekty wykonawcze oraz zrealizować roboty budowlane, a także uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Na opracowanie projektów przewidziano 10 miesięcy, natomiast na samą budowę 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Dla inwestycji została już w sierpniu ubiegłego roku uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
.
W ciągu 30 dniu od podpisania umowy wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Pierwsze działania firmy Stecol będą obejmowały sprawdzenie saperskie, prace geodezyjne i wycinkę drzew. Zasadnicze roboty budowlane rozpoczną się po przygotowaniu i zatwierdzeniu projektów wykonawczych. (opr. jwb, fot. Biuro Poselskie Posła na Sejm Piotra Müllera)

Skomentuj