K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Królowa sportu zaprasza

0

Za dwa tygodnie w sobotę, 3 grudnia, odbędzie się kolejna impreza biegowa dla całych rodzin w ramach cyklu spotkań pod nazwą „Lekkoatletyka łączy pokolenia”. Inicjatywa AML Słupsk została zakwalifikowana do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. W hali sportowej przy ulicy Madalińskiego 4 rodzice wraz z dziećmi będą mogli uczestniczyć w Mikołajkowym Lekkoatletycznym Mityngu Rodzinnym. Zmagania zawodników rozpoczną się o godzinie 14. Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja ruchowa dzieci i dorosłych poprzez lekkoatletykę, a także umacnianie więzi rodzinnych.
.
Dziewczęta i chłopcy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych – roczników 2016-2019 oraz 2011-2015. Na młodszych czekać będą takie konkurencje, jak bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską – 1 kilogram oraz tor z przeszkodami. Starsze roczniki zmierzą się natomiast w biegu na 60 metrów i na torze przeszkód kids athletics. Dla rodziców i opiekunów dzieci organizatorzy przygotują podobny zestaw konkurencji: tor przeszkód, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską do przodu, przy czym dla kobiet przygotowana będzie piłka dwukilogramowa, dla mężczyzn – trzykilogramowa. Zapisy przyjmowane będą tylko do 30 listopada.
.
Zainteresowanie lekkoatletycznymi spotkaniami zawsze jest spore, dlatego warto pospieszyć się z dostarczeniem karty zgłoszenia, którą można pobrać w biurze AML lub ze strony aml.slupsk.pl. Gotowe formularze należy przesłać drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub dostarczyć bezpośrednio na stadion 650-lecia. Każda rodzina otrzymuje dyplom uczestnictwa w lekkoatletycznych zawodach mikołajkowych, a dzieci dodatkowo medale, a także niespodzianki. W trakcie imprezy sportowej odbywać się będzie kiermasz świąteczny. Szczegóły dotyczące mityngu znaleźć można na stronie internetowej bądź facebookowym profilu AML. (jwb)

Skomentuj