K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rankingowe sukcesy gmin

0

W miniony piątek (18 listopada) odbyło się w Gdańsku podsumowanie dorocznego Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego. Połączone one było z wręczeniem medali i dyplomów liderom tej prowadzonej w wielu kategoriach klasyfikacji.

Główny organizator rankingu, czyli Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej infor,uje, że „celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Pomorskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiada Urząd Statystyczny w Gdańsku, współorganizator przedsięwzięcia. Gminy nagradzane są w kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, liderzy powiatowi i liderzy województwa.

Wśród gmin miejskich na czwartym miejscu w województwie sklasyfikowana została gmina Miasto Ustka. – Jesteśmy dumni, że Ustka awansowała o trzy miejsca w tym rankingu – informuje Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka. – Osiągnęliśmy szósta pozycję na 119 gmin w całym województwie. Nadal jesteśmy liderem w powiecie słupskim.

W kategorii gmin wiejskich na piątym miejscu uplasowała się gmina Słupsk. Tym samym zanotowała ona awans w stosunku do ubiegłorocznej klasyfikacji rankingowej o pięć miejsc. Pozostaje ona wiceliderem w powiecie słupskim, a trzecie miejsce przypadło gminie Kobylnica. Gala wręczenia dyplomów i medali liderom rankingu dobyła się 18 listopada w Gdańsku. W imieniu Ustki wyróżnienie odebrał zastępca burmistrza Bartosz Gwóźdź–Sproketowski. (opr. rkh)

Fot. UM Ustka

Skomentuj