K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dawne receptury, nowoczesny wizerunek

0

Cotygodniowa konferencja prasowa kierownictwa słupskiego ratusza zorganizowana została w firmie Loton Cosmetics Spółdzielnia Pracy. Okazją ku temu było obchodzone w połowie października tego roku 65-lecie istnienia tego znanego w Słupsku zakładu produkcyjnego.

Na przestrzeni 65 lat słupski Loton przeszedł ogromną ewolucję. Początkowo spółdzielnia produkowała żelatynę, ale bardzo szybko okazało się, że białko z żelatyny może stanowić bazę do produkcji kosmetyków. Przez długie lata znanym i sztandarowym niemal produktem był płyn do układania włosów „Loton 2”, który i dzisiaj opuszcza bramy zakładu, sporządzany według pierwotnej receptury, ale w nowoczesnym opakowaniu.

– Pierwszą nazwa spółdzielni była Żelatyna i z żelatyny produkowane były pierwsze wyroby naszej firmy – mówi Mariusz Głaszcz, prezes Zarządu Loton Cosmetics Spółdzielnia Pracy w Słupsku. – Jesteśmy firmą z dużym bagażem doświadczeń, ale też firmą nowoczesną. Nie dajemy się przeciwnościom, które na konkurencyjnym rynku producentów kosmetyków cały czas czyhają. Jeżeli chodzi o rozwój firmy, to działamy na wielu kierunkach, a najważniejszym obecnie jest rozwój eksportu. Trzy tygodnie temu mieliśmy okazję brać udział w jednych z największych targów kosmetycznych w Dubaju. Zaprezentowaliśmy tam nasza ofertę i mamy już kontakty z potencjalnymi klientami. Wystawiamy się także na krajowych targach, rozwijamy swój asortyment i zmieniamy wyroby, które są siłą pociągową naszej firmy, czyli Lotony. Zmieniamy ich wizerunek, ale skład pozostawiamy niezmienny od dziesiątków lat.

Prezes Głaszcz zaprezentował stary i nowy wizerunek „Lotonu 2” i „Lotonu 4”. Zwrócił też uwagę na nową linie trychologiczną, która znajduje się już w przygotowaniu. Ten krok ma swój związek z pandemia koronawirusa, która wpłynęła negatywnie również na włosy. Technolodzy Lotonu opracowali produkty tej linii, które maja wspomóc i zapobiegać wypadaniu włosów. Linia trychologiczna przyniosła firmie złoty medal na ostatnich targach gdańskich. Firma może się poszczycić również Certyfikatem Dobrych Praktyk Produkcyjnych GMP. – Z naszego punktu widzenia jest to otwarcie drzwi do pozyskiwania nowych klientów i współpracy na nowych rynkach – podkreslił prezes Mariusz Głaszcz.

W Lotonie Cosmetics pracuje obecnie 40 osób, z których ¾ to… właściciele firmy, co stanowi specyfikę przedsiębiorstw działających na prawach spółdzielni.

Ryszard Hetnarowicz
Fot. autor

Skomentuj