K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ruszyła sprzedaż węgla

0

Od kilku dni sprzedawany jest w Słupsku węgiel po preferencyjnych cenach. Opał ten został zakupiony przez miejski samorząd na podstawie rozpoznania potrzeb mieszkańców.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej kierownictwa słupskiego ratusza o dystrybucji opału wśród mieszkańców miasta informowała wiceprezydent Marta Makuch.

– W tej chwili złożonych jest 260 wniosków na zakup węgla – mówi Marta Makuch. – Z naszego szacunku wynika, że na ten rok i następny będziemy potrzebowali dla naszych mieszkańców około 700 ton. W tym roku planujemy wydać 450 ton, a w przyszłym 250 ton. Przypominam, że cena za tonę węgla, którą oferuje miasto, to jest niecałe 1.722 złote. Wnioski można jeszcze składać w ratuszu, w pokoju 23 lub elektronicznie, wysyłając na prosty adres, bo [email protected]

Ratusz jeszcze nie dysponuje szczegółowymi danymi, dotyczącymi liczby dokonanych zakupów i osób, które kupno węgla już sfinalizowały. Wiceprezydent przypomniała również, że koszt transportu ponosi nabywca węgla. Podobnie, gdy zachodzi potrzeba spakowania opału na przykład do worków. To również kosztuje dodatkow. Wyjątkiem są osoby ze znacznymi niesprawnościami. Marta Makuch zapewniła, że w takich sytuacjach miasto jest gotowe udzielić wsparcia. (rkh)

Skomentuj